top of page
etkinlikler1

Kapadokya'daki Tüm Aktiviteleriniz İçin Kappadoks Cave Hotel yanınızda.

kappadoks teras

Kappadoks Teras

Kapadokya vadilerinin, Erciyes Dağı, Kara Kale, Gemil Dağı, Tığraz Kale ve Uçhisar Kalesi’nin muhteşem manzarasına karşı, hafif bir rüzgarla açık havanın keyfini leziz yiyecekler ve içecekler eşliğinde çıkarabileceğiniz terasımız, geniş oturma alanları ile sizleri bekliyor.

 

Sabahları hem güneşin doğuşunu hem de gökyüzünü süsleyen sıcak hava balonlarını izleyebilirsiniz. İster kapalı mekânda isterseniz Kapadokya ruhunu ayaklarınıza seren terasımızda, sizin için özel olarak seçtiğimiz ürünlerden oluşan zengin çeşitli serpme kahvaltımız ile güne güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Balon Turu

Kapadokya’nın vazgeçilmezlerinden biri balon turudur. Kapadokya'da balon turu, aynı zamanda dünyanın en iyi ve en yoğun sıcak hava balonu uçuşunun yapıldığı bölge olmasıdır. Gün doğumundan önce misafirlerimizin konforlu araçlar ile otelimizden alınmasıyla başlar. Misafirlere özel ikramlar eşliğinde kayıt işlemleri tamamlanır. Daha sonra hava koşullarına göre pilotlar tarafından belirlenen kalkış noktalarına gidilir. Havalandıktan sonra uçuş irtifası 5 metre ile 1000 metre arasında değişmektedir. Peri bacaları ve vadilerin arasında süzülürken, gün doğumuyla birlikte eşsiz bir panoramik manzara çıkar ortaya. Balonlar sadece rüzgâr yönünde hareket ettikleri için her uçuş bir diğerinden farklı bir deneyimdir. Yaklaşık uçuş süresi 1 saattir. Balonların kapasiteleri sepetin büyüklüğüne göre 15 – 20 yolcu arasında değişir. Uçuş sonrasında şampanya, meyve suyu ve kek gibi ikramlarla ufak bir kutlama yapılır. Hatıra olarak misafirlere kendilerine özel uçuş sertifikası verilir. Ardından otele dönüş sağlanır. Turlar için bölgenin en seçkin ve en güvenilir acenteleriyle çalışılmaktadır.

kappadoks balon turu
kappadoks balayı

Evlilik Teklifi & Balayı

Kalplerinizin birbirine mühürleneceği o büyülü an… Yeni hayatınızın ilk adımını, Kappadoks Cave Hotel’in eşsiz atmosferinde, rüya gibi bir evlilik teklifiyle atın.

Balayınızda; Kappadoks Cave Hotel’de her mevsim hayranlık uyandıran manzaraya karşı özel şaraplarımızı tadabilir, doğa yürüyüşlerine çıkabilir, bölge turlarına katılabilir, odanızdaki şömine karşısında veya jakuzide romantik anlar geçirebilir ya da kendinizi gökyüzündeki bir balonda mutluluğa bırakabilirsiniz.

Atv Turu

ATV Safari 4 tekerlekli motorlarla yapılan adrenalin ve heyecan dolu bir sürüş sporudur. Kapadokya’nın çamurlu ve sulu zeminlerinde, tozlu arazilerinde doğayla iç içe yapılır. Bu turla çıkabilmek için araba sürme bilgisine veya ehliyete sahip olmanız gerekmez. Tur öncesi deneme sürüşlerinden ve verilen bilgilerden sonra bu tura katılmaya hazır olursunuz. Gün batımını ATV’lerle gidebileceğiniz vadilerdeki panorama noktalarından izleyebilirsiniz. Turlar için bölgenin en seçkin ve en güvenilir acenteleriyle çalışılmaktadır.

kappadoks atv turu
kappadoks at turu

At Turu

“Güzel Atlar Diyarı“ olarak bilinen Kapadokya’yı at sırtında keşfetmek eşiz bir deneyim. . Kapadokya’nın benzersiz yeryüzü şekillerini atla gezmek çok heyecan verici. Bu turlara katılmak için profesyonel binici olmanız gerekmiyor. Tecrübeli liderler eşliğinde bu deneyimin keyfini çıkarabilirsiniz. Turlar için bölgenin en seçkin ve en güvenilir acenteleriyle çalışılmaktadır.

Tam Gün Kırmızı Tur

Servis aracının sizi 09:30 / 10:00 saatleri arasında otelimizden almasıyla başlar. Kapadokya’nın en yüksek noktası ve en güzel manzarasına sahip olan Uçhisar Kalesi ilk duraktır. Ardından 1985 yılında UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne alınan Göreme Açık Hava Müzesi ile devam edilir. Bölgenin en ilginç peri bacalarının bulunduğu Aşk Vadisini ziyaret ettikten sonra öğle yemeği için Avanos’a hareket edilir. Öğle yemeğinden sonra Kızılırmak’ın kenarında bulunan eski Çanak – Çömlek atölyeleri ziyaret edilir ve burada Çanak – Çömlek yapılışı izlenir. Buradan sonra turumuz Paşabağ, Devrent Vadisi ve Ürgüp Üç Güzeller Peri Bacaları olarak devam eder. Tur 16:30 civarı otelimizde sona erer. Turlar için bölgenin en seçkin ve en güvenilir acenteleriyle çalışılmaktadır.

kappadoks kırmızı tur
kappadoks yeşil tur

Tam Gün Yeşil Tur

Servis aracının sizi 09:30 / 10:00 saatleri arasında otelimizden alınmasıyla başlar. Kapadokya’nın en güzel Panorama manzaralarından biri olan Göreme Panorama noktası ilk durağımızdır. Buradan Kapadokya’nın en büyük yer altı şehri olan ve uzun yıllar boyunca sığınak olarak kullanılmış Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne gidilir. 45 Dakikalık bir yolculuktan sonra Kapadokya’nın en büyük kayadan oyma manastırı olan Selime Manastırı ziyaret edilir. Kapadokya manastır hayatı hakkında bilgiler alırken eşsiz bir manzarayı izleme fırsatınız olacak. Öğle yemeğinden sonra Melendiz Nehrinin kenarında bulunan ve Kapadokya’nın en yeşil vadisi olan Ihlara Vadisinde 3km’lik bir yürüyüş imkanınız olacak ve burada çok sayıda Kaya oyma kiliseleri gezebileceksiniz. Yaklaşık 1 saatlik bir yolcuğun ardından Güvercinlik Vadisi ve Uçhisar Kalesi’nin bütün bölgeye hakim eşsiz manzarasında gün batımını seyredebileceksiniz. Turlar için bölgenin en seçkin ve en güvenilir acenteleriyle çalışılmaktadır.

Özel Kapadokya Turu

Gizemli Kapadokya gezisini özel tur alarak yapmak isterseniz tur başlangıç ve bitiş saatine siz karar verebilir, bazı destinasyonları ekleyip çıkarabilirsiniz. Genellikle 09:30 – 10:00 civarında başlamanızı öneririz fakat daha erken veya daha geç bir saatte de başlayabilirsiniz. Özel tur içinde; özel araç (VIP Mercedes Vito), özel rehber, özel şoför, müze giriş ücretleri, otopark ücretleri, öğle yemeği de dahildir. Turlar için bölgenin en seçkin ve en güvenilir acenteleriyle çalışılmaktadır.

kappadoks özel tur
türk gecesi

Türk Gecesi

Kapadokya’nın yapısına özgü kayadan oyma bir mağara restaurantta yemekli-yemeksiz seçenekleriyle sınırsız alkollü-alkolsüz içeceğin yanı sıra Türkiye’nin örf, adet, gelenek ve göreneklerinin yansıdığı yöresel oyunlar, düğün merasimi gibi sahnelerin yer aldığı Türk Gecesi programı akşam saatlerinde hizmet sunmaktadır. Turlar ve gösteriler için bölgenin en seçkin ve en güvenilir acenteleriyle çalışılmaktadır.

Sema Gösterisi

Hz.Mevlana’nın öncülüğünde kurulan Mevleviliğin görkemli ayini Sema Gösterisini Kapadokya’nın büyülü kaya mağaralarında izlemeye ne dersiniz? Semazen başı önderliğinde Semazenler ve Mevlevi müzisyenler tarafından yapılan derin sembolik anlamlar içeren bu gösteri sizi geçmişe uzanan büyülü bir yolculuğa çıkarıyor. Mevlevi ayinleri 1 Semazen Başı, 5 Semazen ve 5 Mevlevi Müzisyen tarafından yapılarak yaklaşık olarak 50 dakika civarında sürmektedir. Ayinden sonra misafirlere şerbet ikram edilmektedir. Turlar ve gösteriler için bölgenin en seçkin ve en güvenilir acenteleriyle çalışılmaktadır.

sema gösterisi
bottom of page